Barcelona ende po e “vuan” transferimin e Coutinhos

Futboll 14 Tetor 2021 23:20

Barça,nuk mund të përballet me transferime të mëdha në tregun e transferimeve, por gjithashtu se ka një borxh aq mbresëlënës sa prek edhe transferimet e bëra gati pesë vjet më parë.

Philippe Coutinho, përballet me sezonin e tij të katërt që kur u bë pronë e FC Barcelona dhe nga arkat e Blaugrana i gjithë transferimi i rënë dakord me Liverpool nuk është paguar ende, përcjell ORAinfo.

Një rast i përgjakshëm, sepse nënshkrimi i brazilianit gjithashtu ka dalë shumë keq dhe kontributi i tij ka qenë shumë i rrallë, por përtej fushës së sportit, ai shpërbën problemet ekonomike të entitetit culé.

Ajo shumë që Barça ende duhet t’i paguajë njësisë që vepron si vendase në Anfield do të ishte rreth 40 milionë euro, por totali i pagesave të transferimit që i detyrohen skuadrës së kryesuar nga Joan Laporta arrin në më shumë se 100 milionë dhe prek shumë operacione të tjera.

Informacioni u zbulua në programin SER Catalunya, Que T’hi Jugues, e njëjta enklavë ku u konfirmua se transferimet e Antoine Griezmann dhe Ousmane Dembele ishin paguar plotësisht në Atletico de Madrid respektivisht Borussia Dortmund

-->