Barcelona i dënon futbollistët – “fajtor” është Messi

Futboll 24 Janar 2020 08:18

Për që Leo Messi është “baba” në skuadrën e Barcelonës këtë e dimë, e për ta vërtetuar edhe më shumë, tregojnë detajet tjera.

Barcelona ka vendosur se nëse ndokush nga lojtarët në stërvitje bëjnë ndërhyrje të ashpër nga Messit do të dënohen nga klubi.

Këtë lajmë e ka bërë të ditur për publikun mbrojtësi Jean-Clair Todibo.

“Kam mësuar shumë nga Messi dhe madje kam ndërhyrë në të disa herë, por kam qenë i kujdesshëm që të mos e lëndoj”, u deklarua futbollisti.

-->