Barcelona i ofron Ferran Torresit kthimin në Manchester City për pjesën tjetër të sezonit?

Futboll 05 Janar 2022 09:25

Barcelona i ka ofruar klubit të Manchester Cityt rikthimin e blerjes së fundit, Ferran Torres, kjo për shkak të shqetësimeve se nuk do të jenë në gjendje ta paguajnë, transmeton Insporti.

Klubi thuhet se po paguan tarifën e Torres në katër këste, por ata gjithashtu i detyrohen Cityt 1.5 milionë euro në lidhje Denis Suarez që prej disa viteve më parë.

Drejtori i futbollit të Barçës, Mateu Alemany, thotë se klubi ishte në dijeni të situatës kur bleu ish-lojtarin e Valencias.

“Realiteti është se kur ne nënshkruam me Ferranin e dinim se nuk kishim rrogë për ta regjistruar ende.”

“Ne supozojmë se mundemi dhe kemi punuar në mënyra të ndryshme për ta bërë këtë.

“Ne jemi të bindur se do ta arrijmë atë përpara të dielës [kur Barcelona të luajë me Granadën]”.

Torres aktualisht po rikuperohet nga një dëmtim i këmbës që pësoi në ndeshjen me Spanjën, megjithëse tani është konfirmuar se ai ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Blaugranët e prezantuan Torresin si lojtar të tyre të hënën, pasi kishin paguar 46 milionë funte fillimisht për ta nënshkruar një kontratë pesëvjeçare.

/Insporti.com

-->