Barcelona merr një fitore mjaftë të vështirë kundër Alavesit – De Jong shënon golin vendimtar

Futboll 23 Janar 2022 23:04

Barcelona importon tre pikë, sa të vështira aq të ëmbla nga stadiumi “Mendizorrotza”.

Katalunasit shënuan fitore me rezultat 1:0 ndaj Alaves-it, në takimin e javës së 22-të në kampionatin spanjoll. 

Lojë e mirë nga të dy palët dhe një fitore e mundimshme e Barcelonës. 

Futbollisti Frenkie de Jong shënon në minutën e 87-të për fitoren e madhe të Barcelonës, edhe pse u mendua se ishte në pozitë jashtë lojë, por pas shikimit të VAR-it gjithçka ka qenë në rregull.

Barcelona është në vend të pestë me 35 pikë e Alaves në të 19-tin me 17.

-->