Barcelona mposht Mallorca, lidere e La Ligës

Futboll 14 Qershor 2020 00:04

Barcelona e ka rinisur aty ku e La Ligën duke mposhtur me rezultatin e pastër 0-4 Mallrocan.

Katalanasit nuk e vunë aspak në diskutim fitoren teksa vetëm pas 2 minutash realizuan me Vidal.

Ndërsa Braithwaite, Alaba, dhe Messi vulosën shifrat përfundimatare 0-4 .

Ndërkohë Barcelona mban vendin e parë 61 pikë 5 pikë më shumë se Reali që luan të dielën ndaj Eibar në shtëpi.

-->