Barcelona mund të lejojë katër largime përpara afatit të transferimeve të janarit

Futboll 28 Janar 2022 18:10

Barcelona ende mund të lehtësojë katër largime përpara fundit të afatit kalimtar të janarit.

Më pas se tre ditë kanë mbetur deri në përfundim të afatit kalimtar të janarit, e cila do të mbyllet të hënën në mbrëmje.

Tashmë ka qenë një dritare e ngjeshur për Barçën, e cila ka nënshkruar me Ferran Torres, ndërkohë që është në pritje huazimi i Adama Traores.

Barcelona është gjithashtu në kërkim të një sulmuesi, me Alvaro Moratan të lidhur, por largimet mund të jenë gjithashtu të rëndësishme për shkak të kufimit të tyre kufizues të pagave.

Sipas “Sport”, katër lojtarë ende mund të largohen nga klubi, me Ousmane Dembele në krye të listës.

Situata e kontratës së anësorit mbetet e pazgjidhur dhe nëse një marrëveshje nuk arrihet përpara afatit, Barça ka të ngjarë të nxitojë për të nënshkruar me atë.

Ndërkohë, ka pasur mjaft oferta për mbrojtësin Oscar Mingueza, i cili ka dëshmuar një dobi të madhe deri më tani këtë sezon.

Mingueza ka refuzuar ofertat nga një numër klubesh evropiane, por ai mbetet i hapur për oferta dhe Barça ka mbajtur të njëjtin qëndrim.

Mesfushori i ri, Riqui Puig mbetet i transferueshëm, por ai ka treguar një hezitim për t’u larguar më parë. Një marrëveshje kredie mund të jetë alternativa më e mirë.

E fundit po jo më pak e rëndësishme, portieri i ri, Inaki Pena mund të largohet në formë huazimi mes interesave nga gjigandët turq, Galatasaray.

Barça e ka Neton si portierin e dytë të zgjedhjes së tyre, siç qëndrojnë gjërat, nuk ka gjasa që ai të largohet gjatë kësaj dritareje pavarësisht se ka dëshirë për t’u larguar.

Pena ka të ngjarë të ketë një shans shumë më të mirë për t’u bërë numri dy në verë, kur Neto më në fund mund t’i plotësohet dëshira e tij për t’u larguar.

-->