Barcelona në çerekfinale – raporti i ndeshjes dhe notat e lojtarëve

Futboll 14 Mars 2018 22:41

Ndeshja e kthimit mes Barceloanës dhe Chelseat ka përfunduar me rezultat 3-0, ndëra me rezultat të përgjithshëm 4-1. Në ndeshjen e kthimit Barcelona ka deklasuar Chelsean, me shkëlqimin e Lionel Messit i cili shënoi 2 gola dhe bëri 1 asistime. Goli i dytë i Messit ishte i 100-ti i tij në Champions League ndërsa i pari ishte goli më i shpejtë i tij përsonal në fushën e futbollit.

Chelsea është paraqitur dobët në këtë ndeshje duke e pranuar golin e parë në minutën e 3-të të takimit, të shënuar nga Lionel Messi. Messi më pas ka shfrytëzuar pakujdesinë e mbrojtjes së Chelseat, të cilët i dribloi, dhe mbajti topin në këmbë rreth 40 metra duke vrapuar; Messi asistoi tek Ousmane Dembele për golin e dytë.

Chelsea në pjesën e parë arriti të rrezkoj nga gjuajtja e lirë nëpërmjet Alonsos, i cili goditi shtyllën e Barcelonës.

Në pjesën e dytë përsëri ka shënuar Lionel Messi pas një deportimi të suksesshëm të cilin e konkretizoi në golin e tij të 100 në Champions League.

Pas këtij goli lojtarët e Chelsea ishin të lodhur dhe mezi prisnin të përfundoj ndeshja.

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 3-0 në të mirë të Barcelonës, të cilët janë kualifikuar në çerek finale të Champions League.

Momentet më të mira të ndeshjes Barcelona – Chelsea:

Notat e lojtarëve:

-->