Barcelona – Real Madrid, notat e lojtarëve – Benzema më i dobëti në fushë

Futboll 24 Tetor 2021 18:28

Barcelona dhe Real Madrid u takuan në ndeshjen e xhiros së 10-të të La Ligas, takim ky që njëherish përbën derbin më të madh të futbollit “El Clasicon” që i takoi madrilenëve, shkruan Insporti.

Ky “El Clasico”, i pari për hërë të parë që nga viti 2004 i luajtur pa Messin, i takoi madrilenëve që triumfuan me rezultat 1-2, me golat e David Alaba (32’) dhe Lucas Vasquez (90+4’)

Golin e vetëm për Barcelonën e shënoi debutuesi tjetër Kun Aguero në min (90+7).

Me notën më të lartë nga Sofascore u vlerësa Alaba, ndërsa më i dobëti në fushë ishte Benzema me notën 6.1

Notat e lojtarëve:

Katalunasit humbjes kanë të grumbulluara 15 pikë dhe gjenden në pozitën e 8’të, teksa Los Blancos ngjitën në pozitën e parë me 20 pikë.

/insporti.com

-->