Bartomeu merr vendimin për të ardhmen e Valverdes

Futboll 16 Maj 2019 20:30

Barcelona edhe këtë sezon dështoi ta fitonte Ligën e Kampionëve.

Në vitin e tij të dytë te Barcelona, Ernesto Valverde nuk ka arritur ta kthejë në Camp Nou trofeun e Ligës së Kampionëve.

Madje ashtu si edhe një sezon më parë edhe në këtë të tanishmin, Barcelona eliminohet ndonëse në ndeshjet e para kishte fituar me tre gola epërsi.

Vjet i eliminoi Roma, kurse këtë vit Liverpooli.

Por presidenti i Barçës, Josep Maria Bartomeu ka besim në punën që po bënë Valverde dhe ka konfirmuar që ai do të vazhdojë të jetë trajner i katalanasve edhe sezonin tjetër.

“Valverde është trajneri që duam. Ka një kontratë me ne dhe jemi shumë të kënaqur me punën e tij”, tha Bartomeu.

“Ky është një projekt në terma afat-mesëm dhe afat-gjatë, ndaj planifikimi i sezonit të ardhshëm ka filluar prej disa kohësh”.

Barcelona ka fituar edhe këtë sezon La Ligën dhe do të luajë në finale të Kupës së Mbretit, përballë Valencias./Insporti