Baseli kalon në fazën tjetër të Evropa Ligës, kjo është nota e Zhegrovës për ndeshjen e sotme

Futboll 27 Shkurt 2020 21:32

Skuadra zvicerane, FC Basel ka arritur të fitoj 1:0 dhe me rezultat të përgjithshëm 4:1 kundër skuadrës Apoel Nicosia siguroi fazën tjetër të Evropa Ligës.

E në këtë ndeshje në pjesën e dytë u inkuadrua edhe Edon Zhegrova i cili u notua me notën 6.9.

Kurse Taulant Xhaka mori notën 6.8, Kemal Ademi 6.4 dhe Elis Isufi mori notën 6.7.

-->