Basketbollisti amerikan vdes në palestër në Beograd

Basketboll 07 Gusht 2020 15:10

Basketbollisti i Yllit të Kuq, Michael Ojo ndërroi jetë sot në moshën 27 vjeçar.

Sipas informacioneve të pa verifikuara, basketbollisti amerikano-nigerian, i cili mbërriti në Serbi në 2017, vdiq nga një sulm në zemër, raporton Blic.

Ngjarja tragjike ndodhi në stadiumin FC Partizan, në palestër, ku Ojo stërviti, u rrëzua dhe vdiq. Sipas informacioneve jozyrtare, basketbollisti vdiq në vend.

Ojo luajti për Florida State College, mbërriti në FMP në 2017 pasi nuk u zgjodh në Draft NBA, dhe u transferua në Mali Kalemegdan një vit më vonë.

Ojo ishte një i preferuari i tifozëve kuqezi dhe me Zvezda ai fitoi ABA Super Cup 2018 dhe KLS Super League dhe ABA League një vit më vonë.

-->