Basketbollisti i njohur i NBA në gjendje kritike për jetën, u prek nga COVID-19

Basketboll 10 Tetor 2020 19:28

Basketbollisti i njohur nga Mali i Zi, Nikola Petkoviç është në gjendje kritike për jetën, pasi u infektua me Koronavirus.  

Familja e Nikolla Pekoviç thotë se ai është në gjendje të qëndrueshme dhe merr frymë në mënyrë të pavarur pa aparat respirator, në kundërshtim me raportet e mëparshme nga faqja serbe Telegraf.

Pekoviç është në një spital në Podgoricë, Mali i Zi pasi ishte infektuar me koronavirusin.

Pekovic, një kampion i EuroLeagës në 2009 me Panathinaikos, luajti 271 ndeshje në NBA me Minnesota Timberwolves.

-->