Basti i çmendur, me 8 funte fiton shumën marramendëse

Futboll 03 Dhjetor 2019 22:39

Një tifoz me fat dhe tre shokët e tij kanë arritur të fitojnë një bast të çmendur prej 160 mijë funtesh në Angli. Ata kanë arritur të parashikojnë saktë rezultatet e dhjetë ndeshjeve në total.

Shrud Xhejzon Uardlej vendosën një bast prej 8 paundësh se secila nga skuadrat do të shënonin dhe ndeshja nuk do të përfundonte në barazim gjatë kësaj fundjave.

Ndeshjet që ata kishin përzgjedhur ishin: Liverpul-Brajton 2-1; Bristol Siti-Hadërsfilld 5- 2; Stok-Blekbërn 1-2, Uigan-Reding 1-3; Portsmëth-Olltrinçëm 2- 1; Ebsflit-Urexham 2-1, Torki-Stokport 1-5; Dandi-QS 1-2; Real Sociedad-Eibar 4-1 dhe Blekpull-Meidston 3-1

-->