Bayern kalon në çerekfinale të Kupës

Futboll 05 Shkurt 2020 22:45

Bayern Munchen ka triumfuar ndaj Hoffenheim-it 4-3 në kuadër të Kupës se Gjermanisë, transmeton Insporti.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët përmes një autogole nga ana e Boateng. Nuk vonoj shumë dhe erdhi autogola e rradhës, këtë herë në favor të Bayernit duke barazuar rezultatin.

Epërsinë e parë Bayernit ja dha Thomas Muller në minutën e 20-të, me Lewandowskin që shënoj dopietë (36′, 80′).  Në fund Hoffenheim arriti që të shënonte dy herë përmes Daubber (82′, 92′).

-->