Bayern Munich 8 – 0 Schalke, ja notat e lojtarëve

Futboll 18 Shtator 2020 22:53

Bayern Munich ka shënuar fitore të thellë ndaj Schalkes në ndeshjen e parë të këtij sezoni në Bundesligë, shkruan Insporti.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 3-0, ku praktikisht u mbyll dilema e fituesit. Gnabry, Leon Goretkza dhe Robert Lewandowski shënuan duke e bërë pjesën e dytë formalitet.

Por, ndonëse kishte siguarar fitoren Bayerni nuk u ndal duke shënuar edhe 5 gola të tjerë.

Serge Gnabry kompletoi hettrikun, ndërkohë golat tjera i shënuan Thomas Muller, Leroy Sane dhe Jamala Musiala.

Notat e lojtarë të Bayern Munich

Notat e lojtarëve të Schalke

-->