Bayern Munich i gatshëm të shesë Robert Lewandowskin

Futboll 19 Janar 2022 15:21

Bayern Munich po përballet me një periudhë kyçe që mund të shënojë të ardhmen afatshkurtër dhe afatmesme të skuadrës.

Sulmuesi dhe ylli i saj, Robert Lewandowski, përfundon kontratën e tij në verën e vitit 2023 dhe në zyrat e klubit fillojnë të diskutojnë për vazhdimësinë e sulmuesit polak.

Me figurën e Erling Haaland në horizont dhe largimin e tij më shumë se gjasa në verë, klubi bavarez mendon dy opsione në lidhje me të ardhmen e fituesit të çmimit “The Best”, sipas Bild,  ose të rinovojë me një ulje page ose do të punohet për ta larguar në verën e ardhshme

-->