Bayern Munich në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë

Futboll 03 Prill 2019 20:45

Bayern Munich është kualifikuar për në gjysmëfinale të DFB Pokal, pas fitores ndaj Heidenheimit, me rezultat 5:4, shkruan Insporti.com.

Futbollistët e trajnerit, Nico Kovac, zhvilluan një ndeshje tejet të vështirë ndaj Heideniheim, skuadër e cila i shkaktoi probleme të mëdha sonte në “Allianz Arena.

But the match was turned on its head when Niklas Sule was shown a straight red card

 

Leon Goretzka hapi serinë e golave në këtë sfidë në minutën e 12-të, derisa pas vetëm 3 mintuave Bayern Munichu mbeti me një lojtar më pak pas përjashtimit me karton të kuq të Niklas Sules.

Leon Goretzka opened the scoring for Bayern in the tenth minute after a bright start

 

Heidenheim arriti që ta barazojë rezultatin në minutën e 26-të falë golit të Robert Glatzelit, ndërsa golin e epërsisë e shënoi me anë të Marc Schnatterer (39’).

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 1:2.

Megjithatë, në pjesën e dytë bavarezët arritën të përmbysin rezultatin duke shënuar tre gola dhe të siguronin fitoren e tyre.

Robert Lewandowski netted a late penalty to spare Bayern's blushes in extraordinary match

 

Thomas Muller (53’), Robert Lewandowski (55’) dhe Serge Gnabry (65’) realizuan për vendasit.

-->