Bayerni merr këtë vendim për Thomas Mullerin

Futboll 06 Prill 2020 19:32

Thomas Muller ishte pranë largimit nga “Allianz Arena”, por tani është afër rinovimit deri në vitin 2023.

Kontrata aktuale e Mullerit përfundon sezonin e ardhshëm, ndërsa bavarezët i kanë ofruar 30-vjecarit rinovimin e kontratës.

Sulmuesi gjerman ka kontribuuar me 6 gola dhe 16 asistime këtë sezon në Bundesligë në 25 ndeshje të zhvilluara.

Mediumi “TZ” raporton se ylli i kombëtares gjermane ishte afër largimit nga klubi.

Por, tani gjërat kanë ndryshuar dhe futbollisti do ta nënshkruajë kontratën e re pas pandemisë koronavirus.

-->