Bayerni sot mund të shpallet kampion në qoftë se mposhtë Mönchengladbach

Futboll 08 Maj 2021 15:43

Bundesliga gjermane vazhdon sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së 34, ku po ashtu mund të mësohet edhe kampioni i këtij stinori.

Bayern do të ketë përball skuadrën e Borussia Mönchengladbach, ku në rast fitoreje, “Bavarezët” edhe zyrtarisht do të shpallen kampion të sezonit 2020/21.

Pas 31 ndeshjeve, Bayerni gjendet në vendin e parë me 71 pikë, shtatë më shumë se vendi i dytë RB Leipzigu, kurse Top 4 e mbyllin Wolsfburgu me 57 pikë dhe Eintracht Frankfurti me 56 pikë. Në anën tjetër, pas një sezoni jo të mirë, Dortmundi zë vendin e pestë me 55 pikë, vetëm një larg pozitës së katërt. /insporti.com/

-->