Befasi në Ligën e Kampionëve, eliminohen Celtic e Porto

Futboll 13 Gusht 2019 23:14

Ndeshjet e sotme në kualifikimet për Ligën e Kampionëve kanë ofruar disa befasi. Tragjedi në Gllasgou! Mund të përshkruhet kështu ajo që ndodhi sonte në mbrëmje në ndeshjen mes Celtic dhe Cluj, ku rumunët, skuadra e quajtur nga tifozët skocezë si e “Drakulës”, ka arritur të fitojë më rezultatin e pabesueshëm 4-3, teksa në sfidën e vajtjes gjithçka ishte baras 1-1.

Turp vërshëllimash që ka ndjekur edhe futbollistët e Portos në “O Dragao”, ku Krasnodar, skuadra ruse, fitoi me rezultatin 3-2, duke befasuar të gjithë. Madje, ndeshja shkoi 0-3 për mysafirët, të cilët në sfidën e parë u mundën 1-0 nga Porto.

Rezultatet:

-->