Befason Dajaku, futbollisti i sulmuar në Skenderaj jep versionin e tij (Video)

Futboll 05 Mars 2018 10:55

Futbollisti i shquar i Drenicës që u goditë nga Skifterat në ndeshjen e djeshme, Taulant Dajaku, ka folur rreth incidentit të djeshëm, që filloi pasi ai u godit me shihesh nga një prej shikuesve, gjegjësisht një prej tifozëve të Gjilanit – Skifterat.

 

Dajaku, duke në emisionin Arena në Tribuna Channel, ishte shumë i matur në deklaratën e tij duke mos dashur të tensionojë edhe më tej situatën dhe tha që Skifterat nuk duhet kryqëzuar, pasi që janë distancuar nga ky incident.

Rreth këtij incidenti, tashmë janë deklaruar edhe Policia e Kosovës edhe KF Gjilani, kurse nesër pritet vendimi i organeve të Federatës së Futbollit të Kosovës.

-->