Belgjika barazon rezultatin kundër Danimarkës – De Bruyne protagonist

Futboll 17 Qershor 2021 19:18

Është duke u zhvilluar ndeshja e dytë e Grupit B, në mes Danimarkës dhe Belgjikës.

Vetëm pas dy minutave, ylli i Leipzig, Yussuf Poulsen, ka arritur ti japë epërsin Kombëtares së Danimarkës.

Ky është goli i parë i Danimarkës këtë Evropian.

Me të inkuadruar në pjesën e dytë, asi i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne bëhet protagonistë i golit të barazimit të Belgjikës.

Thorgan Hazard ka shënuar për 1-1 pas një super asistimi nga Kevin De Bruyne.

GOLI I THORGAN HAZARD:

-->