Bëri histori në Ligën e Kampionëve, futbollisti i Barcelonës, erdhi dhe u largua me taksi nga Camp Nou

Futboll 21 Tetor 2020 22:10

Mesfushori me tipare sulmues, Pedri e ndihmoi Barcelonën të fitonte me rezultat 5-1 ndaj Ferencvarosit në Ligën e Kampionëve të martën, por tifozët u impresionuan tej mase nga përulësia e 17-vjeçarit jashtë fushe, pasi ai mori një taksi për në shtëpi pas ndeshjes.

Adoleshenti bëri debutimin e tij në Ligën e Kampionëve në këtë ndeshje me gol, ndërsa ndryshe nga shokët e tij të skuadrës ai erdhi dhe u largua nga në Camp Nou me taksi.

Madje ndryshe nga shokët që mbajnë çanta të Louis Vuitton, mesfushori solli gjësendet e tij në një qese plastik.

Tifozët ishin të impresionuar me modestinë e tij, duke thënë se të gjithë lojtarë duhet të jenë me këmbë në tokë sikurse ai.

Tifozët e Barçës kishin shumë më shumë arsye për të qenë të lumtur, pasi ai dhe Ansu Fati, gjithashtu 17 vjeç, bënë histori duke u futur të dy në listën e shënuesve.

-->