Bledi Shkëmbi menjëherë pas shkarkimit bëhet me skuadër të re

Futboll 10 Maj 2021 18:47

Pas afro një dekade vuajtesh, Dinamo rikthehet në sallonet e mëdha të futbollit shqiptar. Blutë u pomovuan në kategorinë superiore zyrarisht pas fitores së arritur të dielën në transfertë 2-0 ndaj Vorës. 

Me rikthimin në elitë, dhe ndryshimin e presidencës, ku violinë e parë do të jetë Ardian Bardhi, Dinamo ka nisur menjëherë nga puna për sezonin e ardhshëm.

Burime pranë klubit bëjnë me dije për Ora News se trajneri i ri do të jetë Bledi Shkëmbi. Palët kanë gjetur marrëveshjen dhe Shkëmbi së bashku me krahun e tij të djathtë Francesko Vitobelo kanë nisur nga puna për të ideuar skuadrën e sezonit të ri.

Presidenti Bardhi e njeh mjaft mirë Shkëmbin gjatë bashkëpunimit tek Teuta dhe ka vendosur t’ia besoj atij projektin për ta kthyer Dinamon pretendente.

Kjo do të jetë eksperienca e dytë e Shkëmbit në kategorinë superiore, pas aventurës me Teutën për një vit e gjysmë nga qershori i 2018 deri në dhjetor të 2019.

-->