Boateng lë Bayernin për Juventusin

Futboll 01 Shtator 2019 15:27

Jerome Boateng mund të largohet nga Bayerni drejt Juventusit, sipas “Bild”.

Qendërmbrojtësi gjerman është lënë jashtë fotografisë së klubit me sponsorët dhe madje ka munguar edhe në ushtrime.

Afati kalimtar në Evropë mbyllet të hënën. Boateng mund të jetë zëvendësues i Giorgio Chiellinit që do të mungojë disa muaj për shkak të lëndimit.

-->