Boksieri i famshëm arrestohet pas akuzave për vrasjen brutale të të dashurës së tij

Boks 03 Maj 2021 15:00

Felix Verdejo është arrestuar nën akuzat për vrasjen e një gruaje shtatzënë, e cila raportohet të jetë e dashura e tij.

Ylli i boksit, i cili përfaqësoi Porto Rikon në Lojërat Olimpike 2012, besohet se është dorëzuar te agjentët e FBI-së në fundjavë.

Agjentët federalë ishin duke e hetuar këtë rast, pasi trupi i 27-vjeçares Keishla Rodriguezit u gjend në San Juan.

Një ankesë penale e ngritur nga FBI ka akuzuar Verdejo për grushtimin e fytyrës Rodriguez dhe injeksionin e saj me një shiringë të mbushur me një substancë të paidentifikuar, sipas një raportit në Guardian.

Ai gjithashtu pretendon se ai më pas i lidhi krahët dhe këmbët me tel dhe i lidhi asaj një bllok të rëndë përpara se ta hidhte nga një urë të enjten në mëngjes, transmeton frontonline.

Ankesa shton se Verdejo më pas qëlloi në trupin e Rodriguez ndërsa ai qëndronte mbi urë.

-->