Boksieri kuban, Ortiz triumfon me nokaut teknik ndaj Martinit

Sporte të tjera 02 Janar 2022 11:48

Të shtunën mbrëma në Hollywood, Florida, boksieri kuban i kategorisë së rëndë, Luis Ortiz ka arritur t’i përballojë dy nokdaune duke e mposhtur me nokaut teknik në raundin e gjashtë boksierin amerikan, Charles Martin, transmeton Insporti.

Ortiz me fitoren e shënuar ka bërë hap para drejt një lufte tjetër për titull bote.

Në parameç boksoi edhe ylli tjetër kuban i kategorisë së rëndë Frank Sanchez. Ai mposhti me vendim unanim pas 10 raundeve Christian Hammerin.

Për Ortizin 42-vjeçar ishte lufta e parë që nga nëntori i vitit 2020. Martin e rrëzoi Ortizin një herë në raund të dytë dhe një herë në raund të katërt. Ai ishte duke kryesuar me pikë, por në raundin e gjashtë Ortiz arriti të rikthehet duke e rrëzuar dy herë Martinin e duke triumfuar me nokaut teknik.

PAMJE:

-->