Boksieri paralajmërohet të mos i fryjë hundës më, pasi u rrah brutalisht në ring

Sporte të tjera 14 Tetor 2021 16:49

Boksieri amerikano-polak Adam Kownacki u rrah brutalisht nga Robert Helenius për herë të dytë në karrierë dhe do mund të detyrohet t’i nënshtrohet një operacioni plastik.

Boksieri i kategorisë së rëndë Adam Kownacki është paralajmëruar nga mjekët që të mos i fryjë hundës, pasi ka pësuar thyerje në kafkë gjatë humbjes kundër Robert Helenius, raporton Gazeta Express.

Boksieri amerikano-polak u përballë me Robert Heleniusin të shtunën mbrëma në rimeçin e marsit 2020.

Pavarësisht se në të dy luftërave ishte futur në favorit, Kownacki u pësoi disfatë në të dyja, dhe atë me nokaute në rundet katër dhe gjashtë, përkatësisht.

Por Kownacki vuajti lëndime shumë më serioze në rimeç, pasi i është thyer ashti i syrit nga grushtet brutale e të pamëshirshme të Heleniusit.

Sipas raportit të mjekut të publikuar në ESPN, Kownacki është paralajmëruar që madje as mos t’i fryjë hundës derisa të shërohet.

-->