Bologna – Juventus, formacionet zyrtare

Futboll 18 Dhjetor 2021 17:28

Juventus luan në udhëtim kundër Bologna, në kërkim të tri pikëve të reja në Serie A.

Skuadra e Allegri shihet favorite për tri pikët në këtë ndeshje, megjithëse së fundmi nuk kanë kaluar nëpër formë të mirë në Serie A.

Ndeshja mes Bologna dhe Juventus luhet me fillim nga ora 18:00.

Formacionet startuese:

Bologna (3-4-2-1): Lukasz Skorupski, Arthur Theate, Gary Medel, Adama Soumaoro, Aaron Hickey, Mattias Svanberg, Nicolas Dominguez, Lorenzo de Silvestri, Musa Barrow, Roberto Soriano dhe Marko Arnautovic.

Juventus (4-3-3): Wojciech Szczesny, Juan Cuardado, Matthijs de Ligt, Leonardo Bonucci, Luca Pellegrini, Adrien Rabiot, Arthur, Weston McKennie, Moise Kean, Federico Bernardeschi dhe Alvaro Morata.

-->