“Bomba” e ditës, Ronaldo vendos të largohet nga Juventusi

Futboll 23 Mars 2020 16:14

Thashethemet e fundit kanë shprehur se Cristiano Ronaldo ka vendosur që të largohet nga Juventus.

Sipas gazetës së njohur “Calciomercato” në moshën 35-vjeqare , portugezi ka dëshiruar që të filloj përsëri një sfidë të re, shkruan Indeksonline.

Raportet e fundit kanë shprehur se Ronaldo është duke zhvilluar bisedime me Paris Saint-Germain, i cili mund të jetë hapi i fundit i tij në karrierë.

Kjo mundësi vjen pasi që agjenti i tij Jorge Mendes dhe klubi parisian kanë qenë në bisedime, pasi që klubi francez dëshiron të zëvendësoj Neymarin.

Ylli brazilian gjatë verës pritet të bashkohet me Barcelonën që ka shprehur interesim për ta rikthyer në Camp Nou.

Ndërsa vlen të përmendët që të dy palët (Juventus dhe Ronaldo) dëshirojnë që të respektojnë kontratën që zgjat deri në vitin 2022.

-->