Basketbollisti kosovar pranë titullit në ABA (VIDEO)

Basketboll 13 Prill 2018 22:53

Për Boducnost paraqitet kosovari i natyralizuar Justin Doellman i cili është paraqitur në ndeshje kundër Crvena Zvezdëz, me ç’rast kishe ndeshje relativisht të mirë duke shënuar 5 pikë, 1 kërcim, 1 asistim dhe një top të vjedhur.

Budocnost ka fituar në ndeshjen e tretë kundër Crvena Zvendës në finale të ABA League në një ndeshje trilleri e cila përfundoi me rezultat 78-77.

Kosovarit Doellman mund të jetë kampion i Aba Liga nëse në ndeshjen e ardhshme si vendas Boducnost arrin të fitoj kundër Crvena Zvezdës. /Insporti.com

-->