Broendby – Lyon, Shaqiri në bankën rezervë

Futboll 25 Nëntor 2021 20:01

Xherdan Shaqiri nuk është titullar për Lyon në sfidën ndaj skuadrës daneze, Broendby, në kuadër të Ligës së Evropës, shkruan Insporti.com.

Shaqiri do e nis ndeshjen si rezervistë, një vendim i pritshëm nga trajneri Peter Bosz për këtë ndeshje të grupit A.

Bosz ka vendosur që të pushojë yjet e skaudërs si Shaqiri, Aour, Pacqueta dhe Ekambi.

Image

Ndeshja fillon nga ora 21:00.

Lyoni tashmë ka siguruar kalimin në fazën tjetër pasi renditet në vendin e parë me 11 pikë, ndërsa danezët renditen në vendin e fundit me dy pikë. /Insporti.com/

-->