Brojës nuk iu tremb syri ndaj gjigantit Mings dhe Young

Futboll 05 Mars 2022 18:07

Skuadra e Southampton zhvilloi takimin ndaj Aston Villas, nga e cila pësoi debakël prej 4-0, shkruan Insporti.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Broja ishte për 90 minuta në fushë, por pa mundur të lërë gjurmë ashtu si gjithë pjesa tjetër e skuadrës.

Në minutat e fundit të sfidës sulmuesi shqiptar nuk i përmbajti nervat dhe u konfrontua me Mings dhe Young.

Me këtë humbje Southampton mbeten në vendin e 9’të me 35 pikë, ndërsa Aston Vila në vendin e 11’të me 33 pikë.

Ndryshe, Broja ishte protagonist në sfidën e mesjavës ndaj Ëest Hamit në Kupë, ku fitoi penallti dhe shënoi golin e tretë.

/Insporti.com

-->