Buducnost – Crvena Zvezda, 2:1 udhëheq BUD në finale të ABA League

Basketboll 13 Prill 2018 22:46

Budocnost ka fituar në ndeshjen e tretë kundër Crvena Zvendës në finale të playoff ABA Liga në një ndeshje trilleri, e cila përfundoi me rezultat 78-77.

Ka qenë ndeshje shume fortë e të dyja ekipeve të cilën në fund arriti Boducnost ta fitoj.

Në ndeshje më i mirë për Bodusnost ka qenë Gordic i cili ka shënuar 17 pikë dhe asistime, kështu duke ndihmuar ekipin e tij të fitoj ndeshjen e 2 kundër serbëve të Beogradit.

Përparësi për Boducnostin është se edhe ndeshjen e radhës e luan si vendas ndërkaq që kanë mundësi me këtë fitore të shpallen kampion të ABA liga kundër Crvena Zvezdës.

Momentet më të mira në ndeshje:

-->