Caktohet data për ndeshjen e ndërprerë mes Brazilit dhe Argjentinës – ja ku luhet

Futboll 20 Prill 2022 22:19

Brazili dhe Argjentina do ta luajnë në Australi ndeshjen e tyre të mbetur.

Në kuadër të kualifikueseve për Kupën e Botës, Argjentina dhe Brazili merrnin vëmendjen në ndeshjen që luhej në Brazil.

Policia federale e Brazilit u fut në fushë dhe largoi lojtarët e Argjentinës, duke u thirrur në rregullat anti-COVID.

Tani është caktuar data dhe vendi për të vazhduar ndeshjen e ndërprerë.

Ndeshja do të luhet në Australi, më 11 qershor.

Qytet i Melbourne do të ketë mundësinë që të pres një prej rivaliteteve më të mëdha në nivel kombëtaresh.

-->