Canelo Alvarez mposht ish-kampionin e WBO

Boks 09 Maj 2021 09:16

Kampioni i dyfisht në “Super Middleweight”, Canelo Alvarez ka arritur të mposht ish-kampionin e kategorisë së WBO, Billy Joe Sanders, shkruan Insporti.

Canelo arriti të mposht Saunders në raundin e tetë, kur pas shumë goditjeve të marra, britaniku i tha stafit të tij që nuk mund të sheh pasi kishte mavijosje të syrit.

Tani Canelo është bërë kampion i trefishtë i “Super Middleweight” ku është mbajtës i WBA, WBC dhe WBO.

-->