Carlos Takam vs Senad Gashi – këtu e shikoni LIVE

Sporte luftarake 22 Dhjetor 2018 20:37

Ashtu siç paralajmëroi Insporti gjatë ditës Senad Gashi, boksieri i lindur në Pejë, sonte zhvillon meçin më të rëndësishëm në karrierën e tij, ku për kundërshtar ka veteranin francez Carlos Takam.

Takam, i cili dikur kishte sfiduar Joshuan për titull bote, është favorit në duel me Gashin, i cili hyri si zëvendësues i “minutës së fundit” në këtë duel, por tani është para sfidës më të madhe në karrierën e tij.

Përndryshe ky duel është një nga parameçet e duelit sfidës kryesore të mbrëmjes, ku përballen Whyte dhe Chisora.

Insporti ua sjell linkun për ta shikuar këtë meç live në desktop, nëse klikoni këtu ose në opsionin tjetër këtu.