Çfarë gjesti nga Neuer, veprimi i tij bëhet hit në rrjete sociale

Futboll 15 Qershor 2021 21:04

Është duke u zhvilluar sfida kryesore e grupit F mes Francës dhe Gjermanisë, raporton Insporti.

Do të jetë stadiumi “Alianz Arena” që do të presë mbase ndeshje më të paparashikueshme deri më tani në Kampionatin Evropian Euro 2020 ndërmjet Francës dhe Gjermanisë.

Ndeshja ka filluar në orën 21:00.

Franca ka kaluar në epërsi ndaj Gjermanisë në minutën e 20-të, me anë të një autogoli nga Mats Hummels.

Manuel Neuer ka reaguar për mrekullisht në një situatë, duke nisur topin për një kundërsulm të shpejtë.

-->