Çfarë i tha Ronaldo Sanchos para ndeshjes ndaj Watford?

Futboll 21 Nëntor 2021 09:47

Këshillat e Cristiano Ronaldos para ndeshjes ndaj Watford drejtuar Jadon Sanchos dështuan pasi Manchester United u mposht 4-1 nga Watford.

Sancho, pati një start të rrallë kundër ish-klubit të tij pavarësisht se nuk arriti të shënonte apo asistonte në 13 paraqitjet e tij të mëparshme.

Dhe para fillimit, Ronaldo mund të shihej duke folur me Sanchon, duke i ofruar këshilla dhe padyshim duke u përpjekur ta motivonte atë.

Ronaldo got the assist for Van De Beek's goal, but apart from that, he was largely anonymous

Por nuk shkoi sipas planit pasi Watford shkoi në pushimin e pjesës së parë me dy gola në epërsi falë golave të Josh King dhe Ismaila Sarr.

-->