Çfarë po ndodh te Juventus: Sarri i jep shpjegime pas zëvendësimit Ronaldos

Futboll 21 Korrik 2019 17:06

Ronaldo ka startuar edicionin e ri të tij te Juventus duke shënuar gol në ndeshjen miqësore ndaj Tottenham, por që skuadra e tij pësoi 3:2.

Në pjesën e dytë Ronaldo është detyruar ta lëshoj fushën pasi trajneri Sarri vendosi që në vend të tij të futet De Sciglio.

Por gjatë momentit të daljes nga fusha të Ronaldos, nga kamerat është kapur teksa trajneri Sarri mundohet t’i jap shpjegime për zëvendësimin futbollistit nga Portugalia.

“Mirë, mirë”, ishin fjalët e Ronaldos, por kjo është parë si një frikë nga trajneri i cili ngrihet menjëherë në këmbë dhe i jep shpjegime sulmuesit në një ndeshje miqësore.

-->