Chelsea dyfishon avantazhin kundër Portos

Futboll 07 Prill 2021 22:45

Është duke u zhvilluar ndeshja e parë çerekfinale ndërmjet Portos dhe Chelsea-të në kuadër të Ligës e Kampionëve.

Mason Mount ka shënuar për të kaluar në avantazh skuadrën e Chelsea në minutën e 32’të, pas një asistimi nga Jorginho, kurse në minutën e 85’të, mbrojtësi i majtë, Ben Chilwell, dyfishon avantazhin për Blut.

-->