Chelsea – Frankfurt, Valencia – Arsenal, rezultatet pas pjesëve të para

Futboll 09 Maj 2019 21:55

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Chelsea në ‘Stamford Bridge’, ka shkuar me epërsi 1:0 në pushimin e pjesës së parë në përballjen kundër Eintracht Frankfurt, dhe është në rrugë të mirë të shkojë në finale të Ligës së Evropës.

Në ndeshjen tjetër, Valencia dhe Arsenal kanë luajtur barazim 1:1 pas pjesës së parë.

Kujtojmë se Arsenal e ka fituar 3:1 ndeshjen e parë në ‘Emirates’.