Chelsea – Liverpool, formacionet zyrtare të derbit në Premierligë

Futboll 22 Shtator 2019 17:04

Chelsea dhe Liverpooli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Blutë janë nikoqir të Reds në ndeshjen derbi të javës së gjashtë në Ligën Premier, e cila zhvillohet në Stamford Bridge nga ora 17:30.

Skuadra e Frank Lampard vjen në këtë ndeshje nga një fitore e madhe në udhëtim te Wolves dhe synon rezultat pozitiv nga ky derbi në shtëpi.

Në anën tjetër, ekipi i Jurgen Klopp ka pesë fitore nga po kaq ndeshje dhe shpreson të vazhdojë serinë e fitoreve.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

-->