Chelsea – Liverpool, Lampardi e konfirmon lajmin e rëndësishëm për tifozët

Futboll 02 Mars 2020 17:25

Frank Lampard ka dhënë disa komente lidhur me Kepa Arrizabalaga.

Trajneri i Chelsea, Frank Lampard, ka dhënë disa komente lidhur me situatën e portierit spanjoll, Kepa Arrizabalaga.

Kepa është ulur në bankën rezervë për ndeshjet e fundit të Chelsea, duke i lënë vendin Willy Caballero.

Lampard ka thënë se Kepa mund të kthehet në pozitën e shartuesit qysh në ndeshjen e Kupës FA, e cila luhet të martën (nesër)

“Po, Kepa është në ekuacion. Ai është treguar profesionist, ka stërvitur mirë dhe ka mbajtur kokën poshtë duke mbështetur grupin dhe skuadrën. Ai ka bërë mirë, por unë them të njëjtën gjë secilën javë, duke u pyetur secilën javë për këtë” ka thënë Lampard.

Chelsea në kuadër të Kupës FA do të përballet me Liverpoolin, në ‘Stamford Bridge’. Mbetet të shihet nëse Kepa do të jetë startues.

-->