Chelsea – Manchester City, këto janë formacionet zyrtare të super derbit anglez

Futboll 25 Shtator 2021 12:50

Chelsea është nikoqir i Manchester Cityt në kuadër të xhiros së gjashtë në Ligën Premier.

Kampioni në fuqi i Evropës pret kampionin në fuqi të Anglisë në Stamford Bridges, në një ndeshje që pritet të jetë e zjarrtë.

Të dyja skuadrat kanë synim që ta fitojnë titullin dhe nuk duan që të gabojnë.

Në pesë ndeshjet e para Chelsea ka marrë katër fitore e një barazim, ndërsa City ka tri fitore, një barazim e një humbje.

Mason Mount dhe Christian Pulisic janë mungesat e mëdha tek vendasit, derisa Pep Guardiola ka të gjithë lojtarët në dispozicion.

FORMACIONET ZYRTARE:

Image
Image

-->