Chelsea me një këmbë në gjysmëfinale, fiton kundër Portos

Futboll 07 Prill 2021 22:54

Sonte është zhvilluar ndeshja e parë çerekfinale mes Portos dhe Chelsea, ku ekipi i Thomas Tuchel, shënoi një fitore me rezultat komod 0-2.

Golat e përfaqësuesve anglez, Mason Mount dhe Ben Chilwell, i kan mjaftuar ekipit londinez që të fitojë ndeshjen e parë dhe të jenë më të lehtësuar për ndeshjen e dytë e cila zhvillohet javën e ardhshme në Stamford Bridge.

Mount në minutën e 32’të dhe Ben Chilwell minutën e 85’të, ja siguruan fitoren ekipit të Chelsea duke i afruar edhe më shumë gjysmëfinales. /Insporti.com/

-->