Chelsea publikon super golin që e shënoi sulmuesi shqiptar, Armando Broja (VIDEO)

Futboll 07 Janar 2020 17:18

Armando Broja vazhdon të tregojë formën e tij shumë të mirë me grupmoshat e reja të Chelseat teksa ditën e djeshme i ka dhënë fitoren ekipit të tij në derbin londinez ndaj Tottenhamit.

Sulmuesi shqiptar ka startuar ndeshjen si titullar mes ekipeve të U-23 vjeçarëve edhe pse është në moshën 18 vjeçare.

Armando Broja e ka shpërblyer besimin e dhënë nga klubi i Chelseat, duke shënuar vetëm 8 minuta nga përfundimi i ndeshjes dhe i ka dhënë fitoren minimale 0:1 ekipit të tij.

Broja ka shënuar me të gjitha ekipet zinxhire të Chelsea dhe i ngelet vetëm promovimi në ekipin e parë.

Klubi londinez në faqen zyrtare në ‘Twitter’ ka publikuar videon e golit të bukur të sulmuesit shqiptar, të cilin mund ta shikoni më poshtë:

-->