Chelsea shënon ndaj Real Madridit, realizon Mason Mount

Futboll 12 Prill 2022 21:21

Në stadiumin “Santiago Bernabeu” po zhvillohet ndeshja kthyese e çerekfinales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Real Madridit dhe Chelseat.

Skuadra e Thomas Tuchel ka arritur të realizojë në minutën e 15’të të takimit, me anë të Mason Mount, i cili u shërbye nga Timo Werner.

Sfida e parë e zhvilluar javën e kaluar përfundoi me fitoren e skuadrës spanjolle me rezultat 3-1.

/Insajderi.org

-->