Chelsea vs Manchester City – formacionet zyrtare

Futboll 05 Gusht 2018 15:02

Chelsea dhe Manchester City janë ekipet protagonistë të ndeshjes që bën hapjen e sezonit në elitën e futbollit anglez.

Fjala është trofeun që në Angli njihet si Community Shield, që është varianti anglez i Superkupës ku takohen fituesi i kupës FA (Chelsea) dhe kampioni i Premier Ligës (Man City).

Një nga këto dy ekip sot do ta begatojë koleksionin e trofeve të klubit, pas takimit që fillon në ora 16:00 dhe zhvillte në stadiumin Wembley në Londër.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet e ekipeve:

-->