Chelsea – West Ham, formacionet zyrtare të derbit të Londrës

Futboll 08 Prill 2019 20:06

Chelsea e pret West Hamin sonte në kuadër të xhiros së 33-të të Premierligës angleze.

Ekipi i Maurizio Sarrit në ‘Stamford Bridge’ do të ndeshet me rivalin lokal, West Ham Unitedin, me fillim nga ora 21:00, shkruan Insporti

Me një fitore, Chelsea do të ngjitej në pozitën e tretë – të paktën përkohësisht – sipër Arsenalit dhe Tottenhamit.

West Hami është shumë më poshtë në tabelë, në pozitën e 11-të.

Më poshtë keni formacionet zyrtare:

Chelsea:

West Ham United: